No.1373809 NISSAN NV100CLIPPER VAN
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD317)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:59times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1373809 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | NV100CLIPPER VAN |
| Grade | DX GL PACKAGE |
| Body Type | KeiCar-Cab Van |
| First Registration | 05/2021 |
| Type | HBD-DR17V |
| Specification No | 18016 |
| Classification No. (TDN) | 633 |
| Displacement | 660 cc |
| Engine Type | R06A |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Dent | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | Scratch |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | Scratch |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | MATSUYAMA SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
7,860Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 189 cm |
| Maximum Loading Weight | 350 kg |
| Unit Weight | 890 kg |
| Gross Unit Weight | 1350 kg |
Remarks:
No engine
No power
Right front window does not close
Unable to confirm oil pan / transmission oil pan
Missing parts: unknown
Mileage on registration: 77,300 km
Rain water infiltration.
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Loading with forklift onto double-decker carrier(capacity 5 or 6 cars) is not possible.
Odometer tampering
Parts in the engine room are missing.
Documents delivery will take 3 weeks or more.