Sales Category:Tender
No.1384231 MITSUBISHI FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:140times
- Time left: 0day+09:34:23
| Stock No. | No.1384231 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | KFDE20T |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 04/2020 |
| Mileage | 4509hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 356 cm |
| Width | 117 cm |
| Height | 206 cm |
| Unit Weight | 3500 kg |
| Maximum Loading Weight | 20000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.