No.1376190 MAZDA ROADSTER RF
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 540,000 Yen (USD3,435)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:96times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1376190 |
|---|---|
| Maker | MAZDA |
| Model | ROADSTER RF |
| Grade | RS |
| Body Type | Open |
| First Registration | 11/2025 |
| Type | 5BA-NDERE |
| Specification No | 20881 |
| Classification No. (TDN) | 3 |
| Displacement | 2000 cc |
| Engine Type | PE |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 1876km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Red |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | Scratch |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | Dent |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | Dent | Right B Pillar | Dent |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANAZAWA SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,730Yen |
| Length | 391 cm |
| Width | 173 cm |
| Height | 124 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1110 kg |
| Gross Unit Weight | 1220 kg |
Remarks:
・Push-start malfunction; the power does not turn off.
・The power retractable hardtop system is faulty and does not operate.
・The steering box is damaged.
Rain water infiltration.
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
The seat belts are emergency locked.
Carpet not available.
There are places where the lining (interior) removed.
Fuse box damaged.