Sales Category:Tender
No.1389591 HINO DUTRO (BOX BODY)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 450,000 Yen (USD2,869)
- Total Price: -
- Viewed:46times
- Time left: 4day+04:39:36
| Stock No. | No.1389591 |
|---|---|
| Maker | HINO |
| Model | DUTRO (BOX BODY) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 07/2012 |
| Type | TKG-XZU605M |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 4000 cc |
| Engine Type | N04C-UN |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 206952km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANSAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,820Yen |
| Length | 483 cm |
| Width | 190 cm |
| Height | 292 cm |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Unit Weight | 2890 kg |
| Gross Unit Weight | 5055 kg |
| Damage Details | 3 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.





