Sales Category:Tender
No.1374327 SUMITOMO FORKLIFT (Battery)
- Damaged
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:8times
- Time left: 4day+09:40:14
| Stock No. | No.1374327 |
|---|---|
| Maker | SUMITOMO |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Triple mast) |
| Type | 61FBR15SⅫ |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 01/2014 |
| Mileage | 20103hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | KANAZAWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 240 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 225 cm |
| Unit Weight | 2420 kg |
| Maximum Loading Weight | 1390 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5020 mm |
Remarks:
The battery cannot be removed.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
It takes at most 2~3 days from the deadline to inform you a result of the auction.
Chassis number on frame: cannot be confirmed
Cargo handling: Power is turned off/stop when using the lever
Error code