Sales Category:Tender
No.1386561 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:6times
- Time left: 4day+14:00:41
| Stock No. | No.1386561 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FB20PN-77B-300SF |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2019 |
| Mileage | 9972hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 370 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 220 cm |
| Unit Weight | 4110 kg |
| Maximum Loading Weight | 1800 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
CHARGE CABLE
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
It takes at most 2~3 days from the deadline to inform you a result of the auction.