Sales Category:auction
No.1372425 TOYOTA PRIUS
- Used
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 2,450,000 Yen (USD15,585)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:19times
- Time left: 3day+12:13:33
| Stock No. | No.1372425 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | PRIUS |
| Grade | X |
| Body Type | Sedan |
| First Registration | 10/2024 |
| Type | 6AA-ZVW65 |
| Specification No | 20559 |
| Classification No. (TDN) | 0001 |
| Displacement | 1790 cc |
| Engine Type | 2ZR-1VM-1WM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 11912km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | CHITOSE SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,250Yen |
| Length | 460 cm |
| Width | 178 cm |
| Height | 142 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1410 kg |
| Gross Unit Weight | 1685 kg |
| Damage Details | 4.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.





