Sales Category:Tender
No.1389328 TCM FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:26times
- Time left: 4day+00:21:03
| Stock No. | No.1389328 |
|---|---|
| Maker | TCM |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FB20-7 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2012 |
| Mileage | 4312hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 381 cm |
| Width | 115 cm |
| Height | 252 cm |
| Unit Weight | 3620 kg |
| Maximum Loading Weight | 1600 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
CHARGE CABLE
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Motion: Abnormal noise when driving