Sales Category:Tender
No.1385067 KOMATSU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 520,000 Yen (USD3,332)
- Total Price: -
- Viewed:134times
- Time left: 0day+07:36:19
| Stock No. | No.1385067 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Triple mast) |
| Type | FB20A-12 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2019 |
| Mileage | 5838hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 340 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 230 cm |
| Unit Weight | 3970 kg |
| Maximum Loading Weight | 1850 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.