Sales Category:auction
No.1384972 HONDA STEPWAGON
- Used
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 80,000 Yen (USD512)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:65times
- Time left: 1day+23:47:13
| Stock No. | No.1384972 |
|---|---|
| Maker | HONDA |
| Model | STEPWAGON |
| Grade | L |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 04/2010 |
| Type | DBA-RK1 |
| Specification No | 16345 |
| Classification No. (TDN) | 0040 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | R20A |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 115324km |
| Odometer Replacement | 0.00 |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 8 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SAITAMA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
13,700Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 181 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1630 kg |
| Gross Unit Weight | 2070 kg |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Automatic sliding door equipped both sides.
Rear view camera equipped.
Flip-down monitor available.
The inside of the car is dirty
Door mirror broken/damaged





