No.1387263 MITSUBISHI OUTLANDER
- Damaged
- Current Price: 10,000 Yen (USD64)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:50times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1387263 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | OUTLANDER |
| Grade | 20G SAFETY PACKAGE |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 02/2016 |
| Type | DBA-GF7W |
| Specification No | 17348 |
| Classification No. (TDN) | 1001 |
| Displacement | 2000 cc |
| Engine Type | 4J11 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 7 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Rear,Left,Right,Roof,Rolled over |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | NG |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | NG |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | Finished |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | AUX Hyogo Ono Yard (Hyogo) |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
11,100Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 181 cm |
| Height | 168 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1480 kg |
| Gross Unit Weight | 1865 kg |
Remarks:
Vehicle registration mileage: 109,700 km
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Pick-up from this yard is not available. Specify delivery address on bidding page.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Even if it is standard equipment, anything not shown in the image is not included.
Electronic power distribution NG.
Odometer tampering
Caution plate Cannot be confirmed