Sales Category:auction
No.1371548 LEXUS RX
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 1,410,000 Yen (USD8,969)
- Total Price: -
- No. of Bidder:5 Viewed:163times
- Time left: 1day+21:28:44
| Stock No. | No.1371548 |
|---|---|
| Maker | LEXUS |
| Model | RX |
| Grade | RX450h +Version L |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 03/2023 |
| Type | 6LA-AALH16 |
| Specification No | 20532 |
| Classification No. (TDN) | 0004 |
| Displacement | 2480 cc |
| Engine Type | A25A-5NM-4NM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 52985km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | - |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | - | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | Dent |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | - | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | Available | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | CHIGASAKI TEMP SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
16,430Yen |
| Length | 489 cm |
| Width | 192 cm |
| Height | 170 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 2180 kg |
| Gross Unit Weight | 2455 kg |
Remarks:
Rain water infiltration.
Charging cable missing.
Rear view camera equipped.
Battery is dead
Electric or Plug-in HV car may not be shipped by both RORO and CONTAINER. Please contact us before you bid.
Can not pick up car at this SC. If you receive the car in Japan, please specify the delivery place.