No.1374304 NISSAN SERENA
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 525,000 Yen (USD3,357)
- Total Price: -
- No. of Bidder:35 Viewed:131times
- Time left: 0day+12:23:16
| Stock No. | No.1374304 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | SERENA |
| Grade | HIGHWAYSTAR V |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 11/2023 |
| Type | 5BA-FNC28 |
| Specification No | 20489 |
| Classification No. (TDN) | 1 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | MR20 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 51971km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 8 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Right |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | - | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | Scratch | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | Scratch | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | Finished |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | TOMAKOMAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,980Yen |
| Length | 476 cm |
| Width | 171 cm |
| Height | 189 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Shift returns to "P" when moving forward.
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
Rain water infiltration.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
Automatic sliding door equipped both sides.
Rear view camera equipped.
The seat belts are emergency locked.
Check lamp is on
Rental Car.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.