Sales Category:Tender
No.1389342 UNICARRIERS FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 800,000 Yen (USD5,101)
- Total Price: -
- Viewed:18times
- Time left: 4day+07:20:28
| Stock No. | No.1389342 |
|---|---|
| Maker | UNICARRIERS |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FB30-8 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 05/2015 |
| Mileage | 13201hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 369 cm |
| Width | 123 cm |
| Height | 219 cm |
| Unit Weight | 4830 kg |
| Maximum Loading Weight | 3000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
CHARGE CABLE
The caution plate is partially damaged.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.