No.1043713 ISUZU FORWARD (CRANE)
- Used
- Suggested Price: 2,300,000 Yen (USD14,708)
- Total Price: -
- Viewed:0times
- Time left: 0day+00:00:00
| Stock No. | No.1043713 |
|---|---|
| Maker | ISUZU |
| Model | FORWARD (CRANE) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 09/1994 |
| Type | U-FTR32L2 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 7120 cc |
| Engine Type | 6HE1 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Green |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | OSAKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,060Yen |
| Length | 944 cm |
| Width | 249 cm |
| Height | 313 cm |
| Maximum Loading Weight | 7500 kg |
| Unit Weight | 7330 kg |
| Gross Unit Weight | 14995 kg |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
We will negotiate with previous owner based on your bid price.
・Highest bidder will be able to buy this car when purchase negotiation is successfull.
・If purchase negotiation fail, 5,000 tau points will be granted to the highest bidder.
・It will take approximately one month to inform the result.
・Cancellation is not acceptable.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
When you bid, please choose 'Only Goods Price' as trade term and then, push 'Select' button.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.
Tachograph equipped.





