Sales Category:on sale soon
No.1382017 ISUZU ELF (DUMP TRUCK)
- Damaged
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
| Stock No. | No.1382017 |
|---|---|
| Maker | ISUZU |
| Model | ELF (DUMP TRUCK) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 03/2019 |
| Type | TPG-NKR85AD |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 2990 cc |
| Engine Type | 4JJ1 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 51215km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | Dent | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | - |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | FUKUOKA UKIHA TRUCK SC |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,170Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 198 cm |
| Maximum Loading Weight | 3000 kg |
| Unit Weight | 2880 kg |
| Gross Unit Weight | 6045 kg |
Remarks:
Oil case is damaged, oil leak present.
Cabin tilting not possible.
Truck rear body operation cannot be checked.
Rental Car.
Rain water infiltration.
Steering failure
Unable to push pedal because of damage.