Sales Category:Tender
No.1374559 TCM FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 450,000 Yen (USD2,877)
- Total Price: -
- Viewed:9times
- Time left: 4day+18:06:00
| Stock No. | No.1374559 |
|---|---|
| Maker | TCM |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FD20Z3 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 13992hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 380 cm |
| Width | 152 cm |
| Height | 258 cm |
| Unit Weight | 3680 kg |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
The horn doesn't honk.
The oil cap won't come off.
The oil gauge won't fixed when inserted.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Engine: Engine number cannot be confirmed
Chassis number on frame: cannot be confirmed
Oil Leaking/Bleeding