Sales Category:Tender
No.1388689 TOYOTA FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:45times
- Time left: 3day+14:04:58
| Stock No. | No.1388689 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 7FD35 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 11/2002 |
| Mileage | 10649hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 510 cm |
| Width | 180 cm |
| Height | 260 cm |
| Unit Weight | 6800 kg |
| Maximum Loading Weight | 3500 kg |
| Maximum Lifting Hight | - |
Remarks:
Caution plate is unclear.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Motion: Cannot move forward or backward
Rusty