No.1385778 ISUZU ELF (FLAT DECK)
- Damaged
- Suggested Price: 350,000 Yen (USD2,253)
- Total Price: -
- Viewed:19times
- Time left: 4day+13:45:26
| Stock No. | No.1385778 |
|---|---|
| Maker | ISUZU |
| Model | ELF (FLAT DECK) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 10/2003 |
| Type | KK-NKR69EA |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 3050 cc |
| Engine Type | 4JG2 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 424747km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Engine Blown |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | Scratch | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | - |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI TRUCK SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,340Yen |
| Length | 468 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 196 cm |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Unit Weight | 2190 kg |
| Gross Unit Weight | 4355 kg |
Remarks:
Cracked engine block.
Blown engine gasket.
Coolant has entered the oil.
Starter motor spinning freely.
Seat torn/hole
The inside of the car is dirty
Rust and corrosion on the frame and body
Engine oil leaking.
There is a strange noise from the engine
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.