Sales Category:Tender
No.1374321 TOYOTA FORKLIFT(Gasoline/LPG)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 700,000 Yen (USD4,452)
- Total Price: -
- Viewed:80times
- Time left: 0day+16:27:33
| Stock No. | No.1374321 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT(Gasoline/LPG) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 02-8FG15 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 06/2019 |
| Mileage | 18442hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | STABILIZER |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 310 cm |
| Width | 105 cm |
| Height | 230 cm |
| Unit Weight | 2820 kg |
| Maximum Loading Weight | 1250 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3500 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Gas tank removed,