Sales Category:Tender
No.1380130 UNICARRIERS FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,400,000 Yen (USD8,970)
- Total Price: -
- Viewed:113times
- Time left: 0day+11:33:35
| Stock No. | No.1380130 |
|---|---|
| Maker | UNICARRIERS |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FD35T5SM |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2021 |
| Mileage | 1607hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 410 cm |
| Width | 130 cm |
| Height | 270 cm |
| Unit Weight | 5180 kg |
| Maximum Loading Weight | 3100 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Chassis number on frame: cannot be confirmed
Rusty