Sales Category:auction
No.1380214 NISSAN DUALIS
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 0 Yen (USD0)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:35times
- Time left: 0day+19:53:30
| Stock No. | No.1380214 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | DUALIS |
| Grade | 20G |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 03/2009 |
| Type | DBA-KJ10 |
| Specification No | 16008 |
| Classification No. (TDN) | 0015 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | MR20 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 99678km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,340Yen |
| Length | 431 cm |
| Width | 178 cm |
| Height | 161 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Drivable but please note we cannot guarantee driven on public roads because it's not maintained.
Rear view camera equipped.





