Sales Category:Tender
No.1386558 TOYOTA FORKLIFT (Gasoline)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:27times
- Time left: 4day+00:49:50
| Stock No. | No.1386558 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Gasoline) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 6FGL15 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 06/1995 |
| Mileage | 5693hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 335 cm |
| Width | 109 cm |
| Height | 201 cm |
| Unit Weight | 2630 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Rusty