No.1388856 NISSAN X-TRAIL
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 60,000 Yen (USD383)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:72times
- Time left: 0day+04:58:21
| Stock No. | No.1388856 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | X-TRAIL |
| Grade | 20Xt LARGE ELECTRIC GLASS SUNROOF |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 11/2011 |
| Type | DBA-NT31 |
| Specification No | 15781 |
| Classification No. (TDN) | 0101 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | MR20 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 174147km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Left |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | NG |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NA | Taillight Right | NA |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | NA | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANAZAWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
11,540Yen |
| Length | 463 cm |
| Width | 179 cm |
| Height | 178 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1550 kg |
| Gross Unit Weight | 1825 kg |
Remarks:
Interior damaged.
No remote key, mechanical key only.
4 headrests missing.
Rear seat removed.
No roof liner.
Roof antenna missing.
Left front and rear doors do not open.
Sunroof operation cannot be confirmed due to missing switch.
Rain water infiltration.