Sales Category:Tender
No.1383239 TOYOTA FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,500,000 Yen (USD9,611)
- Total Price: -
- Viewed:144times
- Time left: 0day+09:34:35
| Stock No. | No.1383239 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 52-8FDJ35 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2014 |
| Mileage | 9319km |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 420 cm |
| Width | 130 cm |
| Height | 214 cm |
| Unit Weight | 4940 kg |
| Maximum Loading Weight | 3500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Jump-starting only allows power to be supplied (engine does not work).
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Error code
Battery: Dead battery