Sales Category:auction
No.1387628 SUZUKI SPACIA BASE
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 116,000 Yen (USD741)
- Total Price: -
- No. of Bidder:12 Viewed:146times
- Time left: 0day+04:26:59
| Stock No. | No.1387628 |
|---|---|
| Maker | SUZUKI |
| Model | SPACIA BASE |
| Grade | XF |
| Body Type | KeiCar-RV |
| First Registration | 11/2024 |
| Type | 5BD-MK33V |
| Specification No | 20449 |
| Classification No. (TDN) | 0602 |
| Displacement | 660 cc |
| Engine Type | R06A |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 17763km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Grey |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Rear |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | Dent |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | - | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | - |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | MATSUMOTO SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | 11/2026 |
| Recycling Fee
|
7,180Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 180 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Seating capacity: 2 (4) persons.
Trunk does not open.
Owner.Name change deadline: From the date of invoice issuance to the end of the following month.
Next-day pickup reservation is not available at this yard. Please make a reservation for a date three business days later.