No.1385908 TOYOTA COROLLA FIELDER
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD321)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:112times
- Time left: 0day+08:38:15
| Stock No. | No.1385908 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | COROLLA FIELDER |
| Grade | HYBRID EX |
| Body Type | Wagon |
| First Registration | 09/2024 |
| Type | 6AA-NKE165G |
| Specification No | 19906 |
| Classification No. (TDN) | 3 |
| Displacement | 1490 cc |
| Engine Type | 1NZ-1LM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 39085km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Rear |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | Dent |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | NG |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | Finished | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
11,890Yen |
| Length | 440 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 147 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1170 kg |
| Gross Unit Weight | 1445 kg |
Remarks:
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
Carpet not available.
Rain water infiltration.
Engine broken /damaged
Transmission broken /damaged.
Mount broken /damaged.
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
Muffler damaged.
Check lamp is on