No.1375975 TOYOTA COMFORT
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 70,000 Yen (USD445)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:5times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1375975 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | COMFORT |
| Grade | STANDARD |
| Body Type | Sedan |
| First Registration | 08/2008 |
| Type | ABA-YXS11 |
| Specification No | 12488 |
| Classification No. (TDN) | 10 |
| Displacement | 2000 cc |
| Engine Type | 3Y |
| Fuel | LPG |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 664234km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | Scratch |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | Dent |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | Dent | Right Front Fender | NA |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | Dent |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | Scratch |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | TOMAKOMAI SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,360Yen |
| Length | 459 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 151 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1310 kg |
| Gross Unit Weight | 1585 kg |
Remarks:
When starting the engine, smoke comes from the center of the engine
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Battery is dead
Cooling water ・LLC empty.
Engine oil is seeping out.