Sales Category:Stock
No.1374951 AIRMAN GENERATOR
- Damaged
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 400,000 Yen (USD2,544)
- Total Price: -
- Viewed:29times
| Stock No. | No.1374951 |
|---|---|
| Maker | AIRMAN |
| Model | GENERATOR |
| Body Type | Other |
| Type | SDG60LAX-5B1 |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 6159hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Situation of Damage | Damaged |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | SENDAI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 210 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 160 cm |
| Unit Weight | 1680 kg |
Remarks:
50/60Hz 50/60KVA
Overturning
Engine and dynamo mounting bracket is damaged, and the bolt is broken.
Radiator : Water leak