Sales Category:Tender
No.1384240 KOMATSU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:122times
- Time left: 0day+09:34:23
| Stock No. | No.1384240 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Double mast) |
| Type | FB15RL-14 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 04/2011 |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 226 cm |
| Width | 113 cm |
| Height | 252 cm |
| Unit Weight | 2370 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
It works if you use a mobile battery and test it slowly, but the power shuts off immediately.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Condition: The power turns on, but cargo handling and driving are not possible
Rusty
Display: Button not responding