No.1386612 TOYOTA AQUA
- Damaged
- It is limited edition product in Japan.
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD320)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:462times
- Time left: 1day+13:40:09
| Stock No. | No.1386612 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | AQUA |
| Grade | X |
| Body Type | Hatch |
| First Registration | 11/2024 |
| Type | 6AA-MXPK11 |
| Specification No | 20186 |
| Classification No. (TDN) | 0021 |
| Displacement | 1490 cc |
| Engine Type | M15A |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 30000km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Blue |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Left |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Bent |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | - |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | - |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NAHA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
10,720Yen |
| Length | 405 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 148 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1120 kg |
| Gross Unit Weight | 1395 kg |
Remarks:
Rental Car.
The wire has been cut as shown in the last image.
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
Interior panel dismantled.Some parts may be missing
Rear view camera equipped.
Check lamp is on
shipping from Okinawa to outside is impossible.Only delivery within Okinawa is acceptable. Please check before placing a bid.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.