No.1376070 DAIHATSU HIJET TRUCK
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 70,000 Yen (USD445)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:73times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1376070 |
|---|---|
| Maker | DAIHATSU |
| Model | HIJET TRUCK |
| Grade | STANDARD SA III T |
| Body Type | KeiCar-Track |
| First Registration | 03/2020 |
| Type | EBD-S500P |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 660 cc |
| Engine Type | KF |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 130725km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Right |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Dent |
| Left Headlight | Scratch | Right Headlight | Scratch |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | Scratch | Right A Pillar | Scratch |
| Left B Pillar | Scratch | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | NA |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
5,870Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 240 cm |
| Maximum Loading Weight | 350 kg |
| Unit Weight | 850 kg |
| Gross Unit Weight | 1310 kg |
Remarks:
・Vehicle height per inspection certificate: 197 cm
・Numerous scratches around the vehicle
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Vehicles registered for making profit by transporting.