Sales Category:Tender
No.1386706 UNICARRIERS FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,250,000 Yen (USD7,989)
- Total Price: -
- Viewed:36times
- Time left: 4day+00:50:26
| Stock No. | No.1386706 |
|---|---|
| Maker | UNICARRIERS |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | YDN-D1F4 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2017 |
| Mileage | 11387hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 310 cm |
| Width | 180 cm |
| Height | 250 cm |
| Unit Weight | 8390 kg |
| Maximum Loading Weight | 2800 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5355 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Cargo handling: No Forks
Cargo handling: No backrest