Sales Category:Tender
No.1383102 NISSAN FORKLIFT(Gasoline/LPG)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 460,000 Yen (USD2,947)
- Total Price: -
- Viewed:75times
- Time left: 2day+09:51:42
| Stock No. | No.1383102 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | FORKLIFT(Gasoline/LPG) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | EBT-P1F2 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2008 |
| Mileage | 11340hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | LPG |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 466 cm |
| Width | 116 cm |
| Height | 223 cm |
| Unit Weight | 3795 kg |
| Maximum Loading Weight | 2500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Gas tank removed, Work with LPG