Sales Category:Tender
No.1374555 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 310,000 Yen (USD1,982)
- Total Price: -
- Viewed:6times
- Time left: 4day+18:08:07
| Stock No. | No.1374555 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Double mast) |
| Type | FBRM15-85B-400 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2022 |
| Mileage | 6928hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 207 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 250 cm |
| Unit Weight | 2300 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
CHARGE CABLE
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.