No.1374261 NISSAN NV350CARAVAN
- Used
- It is a limited edition selling item.
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD317)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:26times
- Time left: 1day+05:03:58
| Stock No. | No.1374261 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | NV350CARAVAN |
| Grade | DX (LowFloor, 6 Passenger) EMERGENCY BRAKE PACKAGE |
| Body Type | Cab Van |
| First Registration | 07/2017 |
| Type | CBF-VR2E26改 |
| Specification No | 17290 |
| Classification No. (TDN) | 111 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | QR20 |
| Fuel | Other |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 39005km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 6 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NODA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,160Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 216 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
| Damage Details | 3 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
ATTENTION : Exportation by TAU only. Please do not sell this car in JAPAN, Please do not export by yourself.
You can place bids for this ONLY if you agree to use TAU EXPORT service. Our service, however, doesn't cover all destinations, so please contact us in advance.
Fuel: Gasoline and CNG
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Rear view camera equipped.
The lower body part is rusty.
Export to Russia is not possible.





