Sales Category:auction
No.1374314 CHRYSLER JEEP JEEP WRANGLER
- Damaged
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 0 Yen (USD0)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:66times
- Time left: 1day+02:49:30
| Stock No. | No.1374314 |
|---|---|
| Maker | CHRYSLER JEEP |
| Model | JEEP WRANGLER |
| Grade | unknown |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 02/2000 |
| Type | GF-TJ40S |
| Specification No | 10268 |
| Classification No. (TDN) | 203 |
| Displacement | 3950 cc |
| Engine Type | MX |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Yellow |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 4 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | Scratch | Right A Pillar | Scratch |
| Left B Pillar | Scratch | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | NA |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NAGOYA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,740Yen |
| Length | 383 cm |
| Width | 191 cm |
| Height | 199 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1720 kg |
| Gross Unit Weight | 1940 kg |
Remarks: