Sales Category:Tender
No.1370346 UNICARRIERS FORKLIFT(Gasoline/LPG)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 485,000 Yen (USD3,121)
- Total Price: -
- Viewed:18times
- Time left: 4day+01:36:41
| Stock No. | No.1370346 |
|---|---|
| Maker | UNICARRIERS |
| Model | FORKLIFT(Gasoline/LPG) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FGE15T5 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2021 |
| Mileage | 9640hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | LPG |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 338 cm |
| Width | 109 cm |
| Height | 213 cm |
| Unit Weight | 2680 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
There is no oil on the oil level gauge.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Gas tank removed, Work with LPG
Engine: Abnormal noise
Motion: Movement slow
Caution light (sound) available
Engine: Engine number cannot be confirmed
Oil Leaking/Bleeding