Sales Category:Tender
No.1386762 KOMATSU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 250,000 Yen (USD1,597)
- Total Price: -
- Viewed:28times
- Time left: 4day+00:49:49
| Stock No. | No.1386762 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FB15-12 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2011 |
| Mileage | 15401hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 305 cm |
| Width | 115 cm |
| Height | 255 cm |
| Unit Weight | 3140 kg |
| Maximum Loading Weight | 1300 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Condition: The power turns on, but cargo handling and driving are not possible
Error code