Sales Category:Tender
No.1384239 MITSUBISHI FORKLIFT (Gasoline)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:10times
- Time left: 4day+07:23:15
| Stock No. | No.1384239 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | FORKLIFT (Gasoline) |
| Body Type | Counter forklift (Triple mast) |
| Type | FGE15T |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 04/2016 |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,HINGED |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 360 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 220 cm |
| Unit Weight | 2920 kg |
| Maximum Loading Weight | 1000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4700 mm |
Remarks:
BUCKET(Without locking pin)
There is a crack in the hinge fork cylinder bracket.(Hinged operation unconfirmed)
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
It takes at most 2~3 days from the deadline to inform you a result of the auction.
Rusty
Display: Hour Meter failure