Sales Category:Tender
No.1384378 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 180,000 Yen (USD1,153)
- Total Price: -
- Viewed:65times
- Time left: 2day+11:43:28
| Stock No. | No.1384378 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FB14PN-75-300 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2012 |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 330 cm |
| Width | 105 cm |
| Height | 210 cm |
| Unit Weight | 2940 kg |
| Maximum Loading Weight | 1350 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Operation cannot be checked due to power failure
Rusty