Sales Category:Tender
No.1385777 ISUZU ELF (FLAT DECK)
- Damaged
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 660,000 Yen (USD4,249)
- Total Price: -
- Viewed:27times
- Time left: 4day+13:43:57
| Stock No. | No.1385777 |
|---|---|
| Maker | ISUZU |
| Model | ELF (FLAT DECK) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 03/2000 |
| Type | KK-NPR66LR |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 4330 cc |
| Engine Type | 4HF1 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 48165km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Engine Blown |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | Dent |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | Scratch | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | - |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI TRUCK SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
6,240Yen |
| Length | 609 cm |
| Width | 201 cm |
| Height | 226 cm |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Unit Weight | 2700 kg |
| Gross Unit Weight | 4865 kg |
Remarks:
Tailgate damaged.
Cabin back panel damaged.
Crank lock.
Truck bed part has severe corrosion.
Engine oil leaking.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.