Sales Category:auction
No.1382576 NISSAN ATLAS F24
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 100,000 Yen (USD636)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:131times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1382576 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | ATLAS F24 |
| Grade | unknown |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 04/2015 |
| Type | CBF-SQ2F24 |
| Specification No | 15755 |
| Classification No. (TDN) | 1217 |
| Displacement | 2000 cc |
| Engine Type | QR20 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 134890km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 6 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Rear |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Starter motor turns but engine does not start up. |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | Dent |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | Dent |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | Dent | Right B Pillar | Dent |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,660Yen |
| Length | 468 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 199 cm |
| Maximum Loading Weight | 1250 kg |
| Unit Weight | 1810 kg |
| Gross Unit Weight | 3390 kg |
Remarks:
Cargo bed tailgate is deformed and cannot be lowered
Rain water infiltration.
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Key stuck in key cylinder
Consigned sale. Documents will be sent around 1 week later after payment is confirmed.