Sales Category:Tender
No.1367673 TOYOTA FORKLIFT (Gasoline)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 450,000 Yen (USD2,862)
- Total Price: -
- Viewed:80times
- Time left: 0day+11:52:46
| Stock No. | No.1367673 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Gasoline) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 02-5FG30 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/1991 |
| Mileage | 4385hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 280 cm |
| Width | 125 cm |
| Height | 285 cm |
| Unit Weight | 4630 kg |
| Maximum Loading Weight | 3000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4500 mm |
Remarks:
Attachment malfunction (Please check images 13-17)
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Cargo handling: No backrest
Cargo handling: No Forks