No.1374309 NISSAN NOTE
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD317)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:106times
- Time left: 1day+05:56:55
| Stock No. | No.1374309 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | NOTE |
| Grade | E-POWER X FOUR |
| Body Type | Hatch |
| First Registration | 07/2025 |
| Type | 6AA-SNE13 |
| Specification No | 20059 |
| Classification No. (TDN) | 0005 |
| Displacement | 1190 cc |
| Engine Type | HR12-EM47-MM48 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 18319km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Silver |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | Dent |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Dent |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | Scratch | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | Finished |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SANEIUNYU ASAHIKAWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,170Yen |
| Length | 404 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 152 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Rental Car.
Rain water infiltration.
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
Engine broken /damaged
Transmission broken /damaged.
Mount broken /damaged.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
The seat belts are emergency locked.
Check lamp is on
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.