Sales Category:auction
No.1376039 TOYOTA VANGUARD
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 110,000 Yen (USD699)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:9times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1376039 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | VANGUARD |
| Grade | 240S S PACKAGE |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 06/2012 |
| Type | DBA-ACA38W |
| Specification No | 16133 |
| Classification No. (TDN) | 116 |
| Displacement | 2400 cc |
| Engine Type | 2AZ |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 151301km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 7 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Left |
| Drive Condition | Driveable |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | Scratch | Right Headlight | Scratch |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | Dent | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,470Yen |
| Length | 457 cm |
| Width | 185 cm |
| Height | 169 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1570 kg |
| Gross Unit Weight | 1955 kg |
Remarks:
There is a sheet burnt hole due to tobacco
Cigarette odor.
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Door mirror broken/damaged