Sales Category:Tender
No.1384380 MITSUBISHI FORKLIFT (Gasoline)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 180,000 Yen (USD1,159)
- Total Price: -
- Viewed:12times
- Time left: 4day+07:23:14
| Stock No. | No.1384380 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | FORKLIFT (Gasoline) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FG14 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 9229hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 360 cm |
| Width | 105 cm |
| Height | 210 cm |
| Unit Weight | 2430 kg |
| Maximum Loading Weight | 1350 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
No engine cooling fan.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Battery: Dead battery
Battery: Operation confirmed with jump starter
Rusty