Sales Category:Tender
No.1360009 TOYOTA FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,200,000 Yen (USD7,722)
- Total Price: -
- Viewed:20times
- Time left: 4day+01:36:29
| Stock No. | No.1360009 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Triple mast) |
| Type | 8FB20 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2020 |
| Mileage | 7617hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 320 cm |
| Width | 115 cm |
| Height | 210 cm |
| Unit Weight | 3830 kg |
| Maximum Loading Weight | 1800 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4500 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.