Sales Category:Tender
No.1371998 NISSAN SERENA
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 105,000 Yen (USD667)
- Total Price: -
- Viewed:31times
- Time left: 3day+13:35:02
| Stock No. | No.1371998 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | SERENA |
| Grade | 20G |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 02/2010 |
| Type | DBA-NC25 |
| Specification No | 15256 |
| Classification No. (TDN) | 0149 |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | MR20 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 164793km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 8 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | CHITOSE SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
13,920Yen |
| Length | 468 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 185 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Right front tire is punctured.
Front and rear bumpers are cracked.
Right rear door wire is broken.
The inside of the car is dirty
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.





