Sales Category:Tender
No.1386552 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:7times
- Time left: 4day+14:00:40
| Stock No. | No.1386552 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Triple mast) |
| Type | FBRM12-80-400MCSSF |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2017 |
| Mileage | 6458hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 212 cm |
| Width | 111 cm |
| Height | 222 cm |
| Unit Weight | 2185 kg |
| Maximum Loading Weight | 1070 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.